Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Informācija presei
Maijas Krekles grāmatas „Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības” atvēršanas svētki LU Akadēmiskajā bibliotēka
25. aprīlis, 2016
2016. gada 26. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks Maijas Krekles grāmatas „Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības” atvēršanas svētki.
Maija Krekle ir LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas galvenā bibliotekāre, kura nu jau ilgus gadus pēta vēstules, dokumentālas atmiņas, lai rakstītu par mazāk zināmām lappusēm pazīstamu latviešu rakstnieku dzīvē.
Autore savā jaunajā romānā atklāj līdz šim vēl nedzirdētus stāstus un pretrunas Austras Skujiņas dzīvē.
Rīgā ierodas nemiera pilna meitene ar bubi galviņu, kura neprātīgi iemīlējusies pilsētā un dzejā. Austra vēlas nokārtot savu dzīvi un no sirds kāro būt tur, kur Ziemeļnieks, Grots, Čaks, Grēviņš… Vai dzīvē viņa ir tā pati, kas dzejā? Vai īsas, bet kaislīgas aizraušanās spēs sniegt to, ko no dzīves gaidījusi?
Autore šķetina Austras Skujiņas attiecības ar ģimeni, draugiem u vīriešiem un paver priekškaru uz 20.-30. gadu sabiedrību. Maijas Krekles romāns lauž priekšstatus par visiem it kā tik labi zināmo stāstu – nelaimīgu dzejnieci, kas mierinājumu meklējusi Daugavas dzelmē. Romāna tapšanā Maija Krekle izmantojusi Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Valsts Vēstures arhīva un Misiņa bibliotēkas materiālus. Autores tekstā ievīti Austras Skujiņas dienasgrāmatas, vēstuļu un dzejoļu fragmenti.
Maija Krekle līdz šim pazīstama ar romāniem – „Vita brevis. Vēlreiz” (2011), „Brisele. Tu. Brisele. Es” (2012), „Zeme mani nes” (2014) un kultūrvēsturiskajām esejām. Literatūras zinātniece un kultūras žurnāliste Linda Kusiņa par Maijas Krekles rokrakstu teikusi: „Maijas Krekles romānus var izgaršot, izsmaržot, izjust ar visām maņām. Līdz beigām. Pat paredzamām un iepriekš nolemtām.”
Grāmatu izdevusi izdevniecība „Lauku Avīze” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. 

Viktors Urvačovs, LU Akadēmiskā bibliotēka
25.04.2016
     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa