Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Arhīvs
Izstāde "Latgales ainava"
(20.07.2010)

IGORS PLIČS ir preilietis, uzņēmuma „Laura Plus” īpašnieks, paša spēkiem Preiļos atjaunojis vēsturisku koka māju, iekopis to un padarījis par vienu no iecienītākajām viesu mājām Latgalē. Viesu mājā „Pie Pliča”, kurā iekārtots arī interesants novadpētniecības muzejs, viesojas daudz tūristu, pabijušas daudzas prominentas personas.

Preiļos darbojas arī I.Pliča fotocentrs. Šogad I.Pliča vadībā tika dibināta Latgales fotogrāfu biedrība, kuras galvenais mērķis ir uzturēt dzīvu fotomākslas mīlestību, attīstīt to un sēt interesi par fotogrāfiju jaunajai paaudzei.

I. Pličs vienmēr ir mīlējis dabas skaistumu, romantiskas ainavas un Latgali. Šo īpašo mīlestību pret skaisto visapkārt, spēju notvert mirkli un to iemūžināt var nepārprotami saskatīt viņa fotogrāfijās. Daudzi fotogrāfijas lielmeistari un līdzgaitnieki ir veltījuši viņa darbiem neskaitāmas atzinības un siltus vārdus. Liels uzticības un atzinības apliecinājums ir tas, ka I.Pliča darbi ir izmantoti daudzos izdevumos, kas paliks kā mūžīga vērtība nākamajām paaudzēm: dzejnieka A.Vējāna grāmatā „Latgales rakstu gaisma”, vēsturnieka A.Anspaka grāmatā „Preiļu novads”, izdevniecības „Annele” izdotajā grāmatā „Ai māte Latgale”, dzejoļu krājumā „Es dziedāšu par tevi…”, un citos izdevumos. 2008. gadā iznācis Igora Pliča fotogrāfiju albūms „Acis redz, sirds deg…”. Tāpat nevar uzskaitīt visus tūrisma ceļvežus, pastkartes un kalendārus, kas šajos gados tikuši izdoti un publicēti.

Igora Pliča pirmā personālizstāde notika 1984. gadā Preiļos, lai gan dažādās izstādēs viņa darbi bija skatāmi jau kopš 1978. gada. Personālizstādes bijušas daudzviet Latvijā un ārpus tās.

            Izstādes atklāšanā I. Pliča fotomākslai atzinīgus vārdus veltīja LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, fotokluba „Ŗīga” vadītāja Eiženija Freimane, Latvijas fotomākslas leģendas Jāņa Gleizda atraitne Annele Gleizda, fotomākslas vēsturnieks Pēteris Korsaks, Taipejas misijas Latvijā vadītājs Deivids Vangs, valodniece Anna Stafecka, LU profesore Lidija Leikuma un citi.

            Izstāde būs skatāma līdz 2010. gada 10. septembrim
     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa