Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Informācija presei
Izstādes „Jāns Poska un Tartu miera līgums” atklāšana LU Akadēmiskajā bibliotēkā
22. februāris, 2016

2016. gada 22. janvārī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) sadarbībā ar Igaunijas Republikas vēstniecību Latvijā tiks atklāta ceļojošā izstāde „Jāns Poska un Tartu miera līgums”.
Igaunijas valstsvīrs, politiķis un advokāts Jāns Poska ir dzimis 1866. gada 24. janvārī Laiusē. Vidējo izglītību ieguva Rīgas Pareizticīgās baznīcas garīgajā seminārā.  

1886. gadā Jāns Poska uzsāka mācības Tartu Universitātes Medicīnas fakultātē, gadu vēlāk pārejot uz Juridisko fakultāti. 1890. gadā Jāns Poska pabeidza universitāti, pārcēlās uz Tallinu un kļuva par advokātu. 

1918. gada 24. februārī ar Igaunijas Zemes padomes izveidotās Igaunijas Glābšanas komitejas lēmumu Jāns Poska tika iecelts par Igaunijas Republikas ārlietu ministru. Vēlāk bija Igaunijas pagaidu valdības premjerministra vietnieks un ģenerālprokurors.  

Laikā no 1918. gada 1919. gadam viņš, būdams Igaunijas ārzemju misijas vadītājs strādāja Rietumeiropā un kā Igaunijas pārstāvis piedalījās Parīzes miera konferencē. 1919. gadā strādāja par ārlietu ministru un tika ievēlēts par Igaunijas Dibināšanas sapulces delegātu.

Sākot ar 1919. gada decembrī Jāns Poska vadīja Igaunijas delegāciju sarunās ar padomju Krieviju, kas notika Tartu. Tartu miera līgums tika noslēgts 1920. gada 2. februārī.  
Izstādi veidoja: Igaunijas vēstures arhīvs, Igaunijas Nacionālais arhīvs, Tallinas pilsētas arhīvs, Jāna Poskas Piemiņas fonds, Igaunijas Republikas Ārlietu ministrija, Igaunijas Nacionālā bibliotēka. Autors: vēsturnieks Killo Arjakass, Tiu Laura dizains. 
Izstāde būs skatāma līdz 2016. gada 31. martam. 

Viktors Urvačovs, LU Akadēmiskā bibliotēka
     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa