Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Informācija presei
Izstāde „2015.gads Latvijas grāmatniecībā” Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā
17. marts, 2016
2016. gada 17. martā plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā,   Rūpniecības ielā 10) tiks atklāta izstāde „2015. gads Latvijas grāmatniecībā”, kas piedāvā iespēju iepazīties ar Latvijas grāmatizdevēju ražu aizvadītajā gadā. Izstāde – pārskats par paveikto Latvijas grāmatniecībā – tiek organizēta jau 23. gadu.
Izstādē aplūkojams 70 izdevniecību aizvadītā gada devums grāmatniecībā – kopumā vairāk nekā 800 iespieddarbu (grāmatas, brošūras, kalendāri u.c.).
Bagātīgākais grāmatu klāsts, kā vienmēr, skatāms izdevniecības Zvaigzne ABC stendos. Daudz interesantu un vērtīgu grāmatu aplūkojamas arī Lauku Avīze, Egmont Latvija, Raka, Neputns, Mansards, Dienas Grāmata, Avots, Annele, Zinātne, Pētergailis, Medicīnas apgāds, The White Book, Sol Vita, Laikmetīgās mākslas centrs, Liels un mazs, Luterisma mantojuma fonds, Vieda, Valters un Rapa,  Alis, Antava, Zintnieks, Zelta Grauds  un citu izdevniecību stendos.
Izstādes apmeklētājiem būs interesanti iepazīties arī ar pārējo izdevēju grāmatu ražu, jo izstādē piedalās ne tikai lielie apgādi, bet arī augstskolu, institūtu, dažādu biedrību, organizāciju, galeriju, muzeju u.c. izdevniecības. Aplūkojami Baltijas Starptautiskās akadēmijas, LZA Baltijas stratēģisko pētījumu centra, Seminarium Hortus Humanitatis, kā arī Latvijas Pareizticīgās baznīcas Sinodes izdevumi. Interesanti ir saturā ļoti daudzveidīgie autorizdevumi latviešu un krievu valodā.
Latvijas universitāti bagātīgi pārstāv LU Akadēmiskais apgāds, LU Filozofijas un socioloģijas institūts, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, LU Vēstures institūts u.c.
Vairums izstādē pārstāvēto izdevēju darbojas Rīgā, bet skatāmi arī atsevišķu reģionālo izdevniecību darbi – Latgales Kultūras centra izdevniecība (Rēzekne), Jūrmalas vēstures un mākslas biedrība, Rundāles pils muzejs, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, biedrība „Aleksandra Pelēča lasītava” Talsos, Talsu novada pašvaldība, Kubalu skola – muzejs, Tukuma muzejs, u.c.
Grāmatu tematika kā katru gadu visai plaša – zinātniskā literatūra, mācību grāmatas, daiļliteratūra, garīgā literatūra, bērnu grāmatas, mākslas izdevumi, foto albumi, kalendāri u.c., to skaitā arī grāmatu mākslas konkursam „Zelta ābele 2015” nominētās grāmatas.

Izstāde būs apskatāma līdz 30. jūnijam bibliotēkas darba laikā (darbdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00).

Informāciju sagatavoja Gunta Jaunmuktāne, LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas vadītāja.
     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa