Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Informācija presei
Grāmatas «История в письмах: из архива священномученика архиепископа Рижского Иоанна (Помера)», апрель 2015. Т. 1-2. (Vēsture vēstulēs: No Svētā svētmocekļa Rīgas arhibīskapa Jāņa (Pommera) arhīva 1.–2. sēj.) atvēršanas svētki
20. februāris, 2015
2015. gada 20. februārī plkst. 14.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks grāmatas «История в письмах: из архива священномученика архиепископа Рижского Иоанна (Помера)», апрель 2015. Т. 1-2. (Vēsture vēstulēs: No Svētā svētmocekļa Rīgas arhibīskapa Jāņa (Pommera) arhīva 1.–2. sēj.) atvēršanas svētki. Grāmatas sastādītājs Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Rusistikas un slāvistikas nodaļas docents Dr. philol. Jurijs Sidjakovs.
Izcilā Latvijas garīdzniecības, politiskā un sabiedriskā pārstāvja mantojuma pētniecību biedrība „SEMINARIUM HORTUS HUMANITATIS” atbalsta jau 11 gadus. Tiek rīkoti zinātniski semināri, izdoti 4 speciālie rakstu krājumi, kuru autors ir J. Sidjakovs. Pieminot Rīgas un visas Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) mocekļa nāves 80. gadadienu tika publicēts rakstu krājums. Grāmatas izdošanu atbalstījis fonds «Памяти мучеников и исповедников Русской Православной церкви» un - tas ir liels notikums kultūras un zinātnes dzīvē.   
Grāmatā ir apkopoti materiāli no Svētā svētmocekļa Rīgas un visas Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) arhīva. Tās pamatā ir plaša sarakste, kura notika 1920. gados un 1930. gadu sākumā starp arhibīskapu Jāni (Pommeru) un daudziem garīdzniekiem, kuri dzīvoja emigrācijā dažādās pasaules valstīs. Starp adresātiem bija pazīstami Krievijas garīdznieki, zinātnieki, kultūras darbinieki. Publicētajās vēstulēs apkopoti dažādi tobrīd krievu garīdznieku emigrācijai aktuāli jautājumi. Grāmatā ir iekļauta arī privātā sarakste, vēstules, kuras rakstījušas personas, kuras nekļuva starptautiski pazīstamas, bet pateicoties šiem dokumentiem var spriest par krievu emigrantu likteni. Vēstuļu publikācija tiek papildināta ar arhīvu dokumentiem, kuriem ir vēsturiska vērtība, publicētais materiāls satur detalizētus komentārus.
Grāmata būs noderīga kā vēstures speciālistiem, tā arī plašam lasītāju lokam, kuram ir interesanti krievu emigrācijas likteņi. Dokumenti, kas apkopoti grāmatā, sniedz ieskatu Svētā svētmocekļa Jāņa (Pommera) personībā.
Grāmatā apkopoti materiāli no Svētā svētmocekļa Rīgas un visas Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) arhīva, kas tiek glabāti Latvijas Valsts vēstures arhīvā. Arhīva fonds (7131) sastāv no 66 vienībām, kuras veido 7,000 lappuses. Rīgas un visas Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) arhīvs vēl nesen nebija pētīts, daudzas lapas lietās ir nepareizā kārtība, dažos gadījumos viens dokuments ir sastopams vairākās mapēs. 
Rīgas un visas Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) arhīvs grāmatā nav publicēts pilnībā. 

Viktors Urvačovs, LU Akadēmiskā bibliotēka  

     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa