Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Arhīvs
Literatūras izstāde Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā „Mežzinātne un koksnes tehnoloģijas Latvijā”
(22.02.2010)

2010.gada 18.janvārī plkst.16 Rīgā, Rūpniecības ielā 10 Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkā tika atklāta literatūras izstāde „Mežzinātne un koksnes tehnoloģijas Latvijā”.

Izstādes organizētāji bez Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas ir Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija. Izstādes materiālos atspoguļota arī Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta, LVMI "Silava", Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta, Meža pētīšanas stacijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskā universitātes un Daugavpils Universitātes darbība mežzinātnes un koksnes tehnoloģiju jomā.

Meža zinātnieks Pēteris Zālītis ir izteicies: :”Tas triumvirāts: mežkopība, mežsaimniecība, mežzinātne”. Tāds princips pamatā ir arī izstādes ietvaru noteikšanā. Izstādi ievada īss ieskats Latvijas mežzinātnes vēsturē, tālāk tiek parādītas ar mežzinātni saistītās iestādes Latvijā (no jauno speciālistu sagatavošanas līdz valsts ekonomikas politikas izstrādei). Izstādē tiek analizēti mežzinātnes attīstības pētījumu virzieni, Latvijas mežzinātnes loma Eiropas Savienībā, tās attīstības perspektīvas un optimālākie modeļi.

 
Vienlaicīgi notika arī Daugavpils Universitātes rektora, LZA korespondētājlocekļa prof. Arvīda Barševska fotoizstādes „Meža daudzveidība” atklāšana.
 
 
 
Tālruņi informācijai:            67106263

                                                       67106206

 

Inta Šmitiņa

LU Akadēmiskās bibliotēkas direktora palīdze

     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa