Taivānas filmas demonstrējums

Taipejas Misijas Latvijas Republikā pārstāvis
Vēstnieks Gerijs K.Y. Ko ar kundzi
ielūdz visus
uz pieņemšanu un dokumentālās filmas
“Čana Kaiši: leģenda, kura šķērso trīs gadsimtus”
demonstrēšanu
 Pasākuma goda viešņa ir
 Elizabete Dzjana Fana
 Čanas Kaiši mazdēla sieva
Aicinām aplūkot arī mākslas darbus, gleznotus Mēness kalendāra tematikā
un Taivānas mākslinieka
Sji Dedziņa gleznas

Čana Kaiši, dzimusi Suna Meilina, bija ģeneralissimusa Čana Kaiši (pazīstams arī zem vārda Dzjans Džundžens) sieva. Viņa bija leģendārā Ķīnas Republikas pirmā lēdija. Kopā ar savu vīru viņa spēlēja svarīgu lomu Ķīnas Republikas (Taivānas) veidošanā. Viņa bija viena no ietekmīgākajiem cilvēkiem II Pasaules kara laikā. Kopā ar Apvienotās Karalistes premjerministru Vinstonu Čērcilu, ASV prezidentu Franklinu Delano Rūzveltu un savu vīru ģeneralissimusu Čanu Kaiši, viņa 1943. gadā piedalījās Kairas konferencē. Čana Kaiši iegāja vēsturē, kad uzrunāja ASV Kongresu, lūdzot palīdzību karā ar Japānu. Gadiem ilgi viņa turpināja būt par vadošo politiķi Taivānas un ASV valstu attiecībās. Čana Kaiši bija ļoti nozīmīga politiska figūra un valsts līdere.

Čana Kaiši

Datums: 2013. gada 8. maijs
Laiks: 16:00 – 18:00
Latvijas Universitātes Akadēmiskā Bibliotēka
Rūpniecības iela 10, Rīga
Tel: 6732 1166

Elizabete Dzjana Fana, dzimusi Dzjana Fana Džiji, Dzjana Sjaojuna atraitne, kurš bija trešais Čanas Kaiši mazdēls. Viņa ir Taivānas valdošās partijas KMT (Gomiņdan) biedre, kā arī šīs partijas Centrālās komitejas locekle. Fanas kundze ir arī Džundžen Kultūras un Izglītības fonda un Ķīnas Kultūras Universitātes valdes locekle.

Dzjana Fana Džiji (Elizabete Dzjana Fana)
ģeneralissimusa Čana Kaiši mazdēla sieva

Sji Dedziņs (1923-1981) ir viens no Taivānas visslavenākajiem māksliniekiem. Viņa darbos tiek atspoguļota tā laika radošā atmosfēra.  Sji gleznās attēlots viņa skatījums uz savu valsti un cilvēkiem, Taivānas modernizāciju, cilvēku iekšejo cīņu. Sji patika atainot Taivānas tautas tradīcijas un to metamorfozes savā redzējumā. Viņš gleznoja gan portretus, gan ainavas. Viņa darbos tika izmantota dažāda gleznošanas tehnika, kuru ietekmēja aktuālās tā laika tendences, kā arī paša mākslinieka radītais stils. Tas padarīja Sji Dedziņu par ļoti godājamu un augsti vērtētu mākslinieku ne tikai Taivānā, bet arī ārpus tās.

No kreisās puses uz labo:
'ģeneralissimuss Čans Kaiši, Franklins Delano Rūzvelts, Vinstons Čērčils un Čanas Kaiši kundze"

No kreisās uz labo:
Dzjana Fana Dzīji (Elizabete Dzjana Fana), Čanas Kaiši kundze,
ģeneralissimuss Čans Kaiši un Dzjans Sjaojuns - ģeneralissimusa Čana Kaiši mazdēls