Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Arhīvs
Pieejamas jaunas izmēģinājuma tiešsaistes datubāzes
(09.05.2011)

·      Scopus

http://www.scopus.com/home.url

Scopus ir izdevniecības Elsevier veidota daudznozaru zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāze. Scopus pieejami rakstu kopsavilkumus un saites uz rakstu pilnajiem tekstiem izdevēju datubāzēs, piemēram, ScienceDirect, SAGE u.c.

Rakstu pilnie teksti pieejami to izdevēju žurnāliem, kuri LU ir abonēti vai pieejami brīvpieejā. Scopus vienotā informācijas meklēšanā piedāvā zinātniski recenzētu literatūru un  kvalitatīvus interneta resursus. Iespējams izvēlēties meklēšanu pēc atslēgas vārdiem, autora, iestādes nosaukuma u.c.

Uzrādīts žurnālu un rakstu citējamības indekss.

Papildus informācija par Scopus - http://www.info.sciverse.com/scopus/

Datubāze pieejama visā LU (Lanet) datortīklā līdz 19.06.2011.

 

 

·      eBooks on EBSCOhost

http://ebookpreview.ebscohost.com/webauth/login.aspx?authtype=uid&user=ns213672&password=password&direct=true&db=nlbctst&bquery=management&site=ehost

 EBSCO piedāvā izmantot e-grāmatu pilnu tekstu datubāzes eBooks on EBSCOhost iepazīšanās versiju, kurā pieejamas e-grāmatas dažādās zinātnēs, kas iepriekš bija atrodamas interneta vietnē NetLibrary. Datubāzes testa versijā visām grāmatām var nebūt pieeja pilnajam tekstam, kā arī iespējamas nepilnības datubāzes funkcionalitātē. Datubāzē iespējams veikt meklēšanu, lasīt grāmatas tiešsaistē, kā arī izdrukāt vai nosūtīt uz e-pastu daļu no grāmatas teksta.

Lai veiktu jaunu meklējumu, datubāzes augšā, kreisajā pusē jāizvēlas "New Search".

Pieslēgties datubāzei iespējams arī no EBSCOhost platformas sākumlapas, aktivizējot augšpusē redzamo saiti „Piekļuve EBSCO eBooks resursiem”.

Datubāze pieejama LU (Lanet) datortīklā līdz 2011. gada jūnija beigām.

 

·      Library PressDisplay

     http://library.pressdisplay.com

 Datubāzē Library PressDisplay vienkopus pieejami vairāk kā 1700 pilnu tekstu laikraksti no 92 pasaules valstīm, 48 valodās. Datubāzē iespējams veikt meklēšanu, kā arī pārlūkošanu pēc periodisko laikrakstu nosaukumiem,  valstīm un valodām. Navigācijas rīks SmartNavigation nodrošina ērtu lasīšanu, ļaujot skatīt izdevumus pilnā atvērumā, veidot grāmatzīmes, pārvietoties uz rakstiem no satura rādītāja, veikt rakstu automātisko tulkošanu un citas funkcijas. Resursa pirmajā lapā vairākās tematiskās rubrikās apkopotas aktuālās ziņas, pieejama fotogalerija ar dienas notikumiem pasaulē un cita informācija.

Datubāze pieejama LU (Lanet) datortīklā līdz 10.06.2011.

 

     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa