Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Informācija presei
Misiņa kluba lasījums par Jāņa Ziemeļnieka, Aspazijas un Raiņa radošo sadarbību
27. janvāris, 2015
Ceturtdien, 29. janvārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, Rūpniecības ielā 10, notiks Misiņa kluba kārtējais lasījums. Programmā MMA Raiņa un Aspazijas muzeja vecākā eksperta Dr. philol. Jāņa Zālīša priekšlasījums „Jānis Ziemeļnieks dialogā ar Aspaziju un Raini”.
2015. gads ir Raiņa un Aspazijas jubilejas gads, kurā, godinot mūsu dižgarus, pamatīgāk varam iepazīties arī ar viņu līdzgaitniekiem. Kārtējais Misiņa kluba lasījums būs veltīts triju latviešu dzejnieku – Jāņa Ziemeļnieka, Aspazijas un Raiņa – radošajai sadarbībai un personisko attiecību atklāsmei.
Drīz pēc Jāņa Ziemeļnieka pāragrās nāves pirmoreiz presē parādās Aspazijas luga „Jānis Ziemelis”, kas atsevišķā izdevumā līdz šim vēl nav publicēta. Pati autore savu darbu nodēvējusi par „kāda dzejnieka traģēdiju 24 ainās”, dodot iespēju lasītājam tajā satikt arī Jāņa Ziemeļnieka tuviniekus, draugus, liktenīgās sievietes, literāros līdzgaitniekus – Jāni Akurateru, Kārli Skalbi, Konstantinu Raudivi, vēlāk pasaulslaveno dziedoni Pjotru Ļeščenko un citus.
No Jāņa Ziemeļnieka vēstules Aspazijai: „Es nekad neaizmirsīšu Jūsu un J.Raiņa rūpes manis labā, es neaizmirsīšu, lai būtu vai kur, lai būšu vai kas. Atbraucu labi un varētu teikt, ka arī jūtos labi, ja tikai spētu izbēgt pats no sevis, savām domām, iznīcības un tukšuma sajūtas. [..] Vienīgais, kāpēc dzīvoju, ir to cilvēku dēļ, kuri mani žēlo un uzupurējas. Es nevaru viņus pievilt – gribu attaisnot viņu cerības un vēl dzīvot. Tāpēc Jūs nevarat iedomāties, cik daudz gaismas esat man devuši ar savu līdzcietību un rūpēm.”
Stāstījums tiks ilustrēts ar vizuālo materiālu un retām Jāņa Ziemeļnieka fotogrāfijām.
Aicināti visi interesenti!

Gunta Jaunmuktāne, LU Akadēmiskā bibliotēka
     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa