Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Arhīvs
Latvijas Akadēmiskā bibliotēka iekļuvusi pasaules labāko augstākās izglītības un saistīto zinātnisko institūciju ranga tabulā
(02.09.2009)

Spānijas zinātnisko institūciju apvienība Consejo Superior de Investigaciones Científicas, kuras uzdevums ir veicināt pētniecisko un tehnoloģisko līmeni valstī (tai skaitā jauno zinātnieku un inženieru izaugsmi) un tādējādi sekmēt iedzīvotāju labklājības augšanu, ir sastādījusi pasaules augstākās izglītības (universitāšu, akadēmiju, koledžu, utt.) un ar to saistīto zinātnisko institūciju ranga tabulu www.webometrics.info. Tam nolūkam apsekots gandrīz 15 tūkstoši institūciju 191 valstī, ranga tabulā iekļaujot 6000 labākās. Par pamatu ir ņemts institūciju darbības atspoguļojums interneta vidē, ieskaitot web lapu informatīvo pilnīgumu un to saites ar citu institūciju lapām, pieejamās publikācijas un to citējamību, tam nolūkam izmantojot galvenos browserus -- Google, Yahoo Search, Live Search un Exalead. 

Šodien interneta vide nodrošina dinamiskāku un plašāku zinātniskās un tehniskās informācijas izplatīšanos salīdzinājumā ar tradicionālajām metodēm, līdz ar to arī dod pilnīgāku iespaidu par reālo katras institūcijas tekošo pienesumu progresā. Zīmīgi, ka tas nav mainījis jau tradicionālos šāda veida rangu līderus – Masačusetas tehnoloģiskais institūts, Harvardas un Stenfordas universitātes.

13 Latvijas augstākās izglītības un zinātniskās institūcijas ir iekļuvušas 6000 labāko skaitā, augstākā vieta ir Latvijas Universitātei. Arī Latvijas Akadēmiskā bibliotēka var pamatoti lepoties ar iekļūšanu ranga sarakstā.

     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa