Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Informācija presei
Radošā tikšanās ar pazīstamo austriešu rakstnieku Vladimiru Vertlibu
22. oktobris, 2015
"Katrs cilvēks ir dažādu identitāšu un tēlu savienojums. Caur emigrāciju, kuru man nācās 
pārdzīvot jau  bērnībā, es atradu savu identitāti starp kultūrām , sava veida starptelpā"
Vladimirs Vertlibs

2015. gada 22. oktobrī  plkst. 17.30 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, Rīgā, Rūpniecības ielā 10,  notiks radošā tikšanās ar Rietumeiropā plaši pazīstamu ebreju izcelsmes austriešu rakstnieku Vladimiru Vertlibu (Vladimir Vertlib). Pasākums notiks vācu valodā. 
Pasākuma dalībniekus ar uzrunām sveiks  Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Dr. Venta Kocere un Austrijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks  Dr. Arads Benke (Dr. Arad Benkö).
Vladimirs Vertlibs dzimis 1966. gadā  Ļeningradā. Piecu gadu vecumā kopā ar vecākiem emigrēja uz Izraēlu, pēc tam uz  ASV. Apceļojot pasauli rakstnieka ģimene apmetās uz pastāvīgu dzīvi Austrijā, kur Vladimirs Vertlibs studēja ekonomiku Vīnes universitātē. No 1986.gada viņš ir Austrijas Republikas pilsonis, dzīvo Zalcburgā un Vīnē. Vladimirs Vertlibs kā rakstnieks debitēja 1986.gadā, viņs ir vairāku romānu, stāstu, kulturoloģisku eseju autors. Ļoti pazīstami ir viņa romāni Abschiebung (Izsūtīšana),Zwischenstationen (Pieturas punkti), Mein erster Mörder (Mans pirmais slepkava) ,Das besondere Gedächtnis der Rosa Masur (Rozas Mazuras īpašā atmiņa),  Am Morgen des zwölften Tages (Divpadsmitās dienas rītā), ), Schimons Schweigen (Šimona klusēšana),  Lucia Binar und die russische Seele (Lucija Binar un krievu dvēsele. Vladimirs Vertlibs  ir apbalvots ar daudzām Austrijas literārajām prēmijām, tajā skaitā ar Adalberta von Šamiso  un Antona Vildgansa prēmijām.
Pasākumu organizē Austrijas Republikas vēstniecība Latvijā,  Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka un Austrijas un Šveices literatūras nodaļa

Ņina Kočetkova,
LU Akadēmiskā bibliotēka

     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa