Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Informācija presei
Dzejnieka, tulkotāja, literatūrkritiķa un atdzejotāja Leona Brieža jaunās dzejas izlases atvēršanas svētki
28. janvāris, 2015
2015.gada 30.janvārī plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks  dzejnieka, tulkotāja, literatūrkritiķa un atdzejotāja Leona Brieža jaunās dzejas izlases atvēršanas svētki. Krievu valodā izdotās grāmatas nosaukums – «Волны пустыни» («Tuksneša viļņi»).  
Leona Brieža dzejoļus atdzejojis Jurijs Kasjaničs, Latvijas krievu dzejnieks, kurš jau vairākus gadu desmitus velta savu atdzejotāja iedvesmu latviešu dzejai. 
Leonu Briedi un Juriju Kasjaniču saista ilgstoša draudzība un radoša sadarbība, kā rezultātā tapusi arī šī grāmata. J.Kasjaničs  saka : „Leona Brieža dzeja ir paradīze, kurā katrs grib ienākt un no kuras neviens negrib iziet…” Krājums «Волны пустыни» ir pirmā Leona Brieža grāmata, kura adresēta krievu lasītājiem un dzejas draugiem.
Krājums aptver dažādus Leona Brieža daiļrades periodus, stilus un formas, ar ko interesenti varēs iepazīties tuvāk pasākuma laikā. Ir pārliecība kā šī grāmata ir  tikai pirmais solis radošajā  divu dzejnieku tandēmā.

Viktors Urvačovs, LU Akadēmiskā bibliotēka

     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa