Sākumlapa
 
LV  EN   Drukāt   Lapas plāns
Arhīvs
Izstāde "Individuālpsiholoģija un dzīvesmāksla: Alfrēds Ādlers (1870-1937) un Latvija"
(09.10.2010)
                                  
Izstāde veidota sakarā ar izcilā austriešu psihologa Alfreda Ādlera 140 gadu jubileju.

Līdzās Zigmundam Freidam un Karlam Gustavam Jungam, Alfreds Ādlers ir viens no slavenā psihoanalīzes pamatlicēju trumvirāta.

Alfreds Ādlers ir individuālpsiholoģijas dibinātājs un viņa teorijas pamatā ir optimistisks un humāns skats uz cilvēka dzīvi.

 
Pirmās Alfreda Ādlera idividuālpsiholoģijas ideju vēsmas Latviju sasniedza jau pagājušā gadsimta divdesmito gadu beigās. Latvija bija tā laika tālākais punkts kartē Eiropas ziemeļaustrumos, kurā 1928. g.18. martā tika nodibināta pirmā Latvijas Individuālpsiholoģijas biedrība. Par to liecina Latvijas Valsts vēstures arhīvā saglabājušies dokumenti (statūti, biedru saraksti, sapulču protokoli), kuru kopijas ir apskatāmas izstādē.

1930.gada mēnešrakstā „Jurists” atrodams advokāta Nikolaja Valtera raksts „Individuālpsiholoģija”. Šī ir pirmā publikācija Latvijā, kurā pirms 80 gadiem tiek skaidrota A. Ādlera individuālpsiholoģijas būtība un pamatkoncepcijas. Šajā pašā gadā nodibinās jau otrā Latvijas Individuālpsiholoģijas biedrība.

Izstādē apskatāmi materiāli par tā laika Latvijas psihologiem, pedagogiem un literātiem, kurus aizrāva Ādlera idejas.

Izstādē ir mēģināts pietuvināties arī Alfreda Ādlera ideju ierosinātājiem, līdzgaitniekiem un sekotājiem, nodibināti kontakti arī ar viņa vārdā nosauktajiem centriem un institūtiem ASV, Austrijā un Vācijā.

15. oktobrī LU Akadēmiskās bibliotēkas telpās notiks Latvijas Individuālpsiholoģijas asociācijas (LIA) organizēta konference, kas veltīta A. Ādlera 140 gadu jubilejai.

     
© Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. Sūtīt e-pastu!
Dizains: Aivars Plotka. Izstrādātājs: Nordik IT, 2007.  MODUS CMS
 
 
Vēsture Sākumlapa