Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Par mums
Pēdējās izmaiņas veiktas:
05.01.2018
2016. gada 14. decembrī Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka Latvijas Republikas Kultūras ministrijā sanēmusi akreditācijas apliecību un tai piešķirts valsts nozīmes bibliotēkas statuss


UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas sertifikāts Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai par nominācijas „Johana Kristofa Broces antikvārā kolekcija par Livoniju (Latviju un Igauniju) no 13. līdz 19. gs." iekļaušanu UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā 2017. gadā

 

 

 "LU Akadēmiskā bibliotēka" (LU AB) ir Latvijas Universitātes pamatstruktūrvienība, vispārpieejama zinātniskā bibliotēka, nacionālas nozīmes kultūras un zināšanu centrs, intelektuālo vērtību glabātāja un uzturētāja, viena no senākajām grāmatu krātuvēm Eiropā.

Lietotāju rīcībā ir:  1,2 milj. eks. grāmatu, 1,6  milj. eks. periodisko izdevumu, ~ 1milj. rokrakstu vienību (90 659  rokrakstu inventāra vienību), 32 700 eks. reto grāmatu un seniespieddarbu, datori ar interneta pieslēgumu, autoritatīvas tiešsaistes un CD-ROM datu bāzes, kā arī LU AB izstrādātās unikālas lokālas datu bāzes.

LU AB sastāda un izdod bibliogrāfiskos rādītājus, veic pētījumus bibliotēku, bibliogrāfijas, grāmatzinātnes un informācijas tehnoloģiju nozarē.