Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Akadēmiskajā bibliotēkā tiks atklāta Pētera Korsaka fotoizstāde “Personības manā dzīves ceļā”
Venta Kocere, LU Akadēmiskā bibliotēka
18.12.2017.

15. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) tiks atklāta fotogrāfa un fotovēsturnieka Pētera Korsaka 80 gadu jubilejas fotoizstāde “Personības manā dzīves ceļā".

Šī fotoizstāde ir dokumentāls stāsts par mūsdienu laikabiedriem, ar kuriem autoram ir bijusi garāka vai īsāka sadarbība vai tikai vienreizēja tikšanās kā, piemēram, ar rakstnieku Jāni Klīdzēju un grāmatu apgāda ”Grāmatu Draugs” izdevēju Helmāru Rudzīti.

Izstādē ir Latvijā labi pazīstamu personību portreti, kas neprasa komentārus. Te var minēt dzejnieku Andreju Eglīti, kas pēc turpat piecdesmit trimdā pavadītiem gadiem 1992. gadā pirmo reizi spēra kāju uz Latvijas zemes. Autors šo brīdi fotografēja pie lidmašīnas trapa. Tāpat fotogrāfijās redzami dzejnieks Imants Ziedonis, dzejniece Broņislava Martuževa, latviešu trimdas dzejniece, Zilā lakatiņa autore Valda Mora, Sēlijas vēstures lielākā zinātāja un aprakstītāja rakstniece Lūcija Ķuzāne un vēl vairākas personības, piemēram, Kurts Fridrihsons, Vaira Vīķe-Freiberga, Aleksandrs Pelēcis, Tālis Zālītis un citi.

Tāpat izstādē būs iespēja fotogrāfijās ieraudzīt dzejnieci Elzu Ķezberi, kura no Ņujorkas Latvijā ieradās pirmo un vienīgo reizi, lai tiktos ar vīru, kurš kā latviešu virsnieks tika deportēts no Litenes, izdzīvoja un atgriezās Latvijā. Pēteris Korsaks ar ģimeni bija Elzas Ķezberes aprūpētājs un impresārijs.

Izstāde būs apskatāma līdz 2018. gada 16. janvārim.