Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

«Alma Mater» speciālizdevums veltīts LU Akadēmiskajai bibliotēkai
LU Akadēmiskā bibliotēka
12.06.2018.

13.jūnijā plkst.13.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks «Alma Mater» speciālizdevuma, veltīta LU Akadēmiskajai bibliotēkai, atvēršana.

Jaunā speciālizdevumā uzzināsiet daudz interesanta un vērtīga par LU Akadēmisko bibliotēku, kuras pirmsākumi saistās ar pirmo Rīgas rātes grāmatu dāvinājumu Reformācijas laikā, kura  savā 494 gadus ilgajā mūžā mainījusi nosaukumus un atrašanās vietas, ir ievērojama ar savu krājumu un tradīcijām. Šodien, kad viens no 21. gadsimta sabiedrības attīstības galvenajiem priekšnoteikumiem ir izglītība, informācijas un zināšanu izmantošana darbā, mācībās, ikdienas dzīvē nepārtraukti un strauji paplašinās. Kā bibliotēkas lietotājiem orientēties dažādo dokumentu klāstā? Kā uzzināt, vai vajadzīgā informācija ir atrodama bibliotēkā? Kur to atrast, ja tās nav bibliotēkas fondos?

Bibliotēkā draudzīgi sadzīvo modernās tehnoloģijas, Mārtiņa Lutera vēstules, Napoleona, Pētera Pirmā un Katrīnas Lielās parakstītie rīkojumi, Johana Kristofa Broces unikālā zīmējumu un aprakstu kolekcija, Roterdamas Erasma, Akvīnas Toma un Paracelsa darbi un Čaka dzejas rindas, ko uz papīra licis pats autors.  

Šodien bibliotēka ir ne tikai vēsturiskās atmiņas glabātāja, bet mūsdienu kultūras veidotāja un mācību bāze studentiem, būtiska avotu krātuve daudztematiskiem pētījumiem. Tā ir arī starpkultūru dialoga platforma, veidojot kontaktus ar citām valstīm un uzturot saikni ar sabiedrību, tādejādi, vēl vairāk palielinot Latvijas Universitātes vērtību.