Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

UNESCO nedēļa 2018 “Izstāsti mantojumu” LU Akadēmiskajā bibliotēkā
LU Akadēmiskā bibliotēka
17.10.2018.

12. oktobrī UNESCO nedēļas 2018 “Izstāsti mantojumu”ietvaros Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēni LU Akadēmiskajā bibliotēkā piedalījās nodarbībā – ievadlekcijā programmas “Pasaules atmiņa” vērtību iepazīšanai. Tās mērķis bija attīstīt mērķsauditorijas medijpratības un informācijpratības prasmes ar dokumentālo liecību radīšanas palīdzību.

Apzinoties dokumentārā mantojuma lomu pagātnes atainošanā un novērtējot tā devumu labākā tagadnes izpratnē, cikla ievadlekcija bija veltīta Johana Kristofa Broces (1742 – 1823)  antikvārajai kolekcijai, kura iekļauta  UNESCO nacionālajā reģistrā. J. K. Broce bija Latvijas vēstures avotu, vietu, notikumu un personu pētnieks un kalpo par piemēru tam, kā prasmīga tagadnes un pagātnes dokumentēšana var kļūt par neatsveramu avotu mūsdienu cilvēkiem par aizgājušo laiku, radot saikni ar pagātni un saglabājot dzīvas atmiņas. Lai mudinātu jauniešus līdzdarboties mūsdienu vērtību dokumentēšanā, lekcijas dalībniekiem tika dota iespēja iepazīt J.K. Broces kolekciju un apgūt reportāžu veidošanas prasmes, skatot dokumentāro mantojumu kontekstā ar mediju un informācijas pratību.

Ieskatu J. K. Broces antikvārajā kolekcijā sniedza LU Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu nodaļas vadītāja Aija Taimiņa, ar ievadu reportāžu radīšanā iepazīstināja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas konsultante Kitija Balcere, bet praktisko darbnīcu – ieskatu tehniskajos rīkos vadīja jaunuzņēmējs, digitālās komunikācijas praktiķis Mareks Matisons.