Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Liepājas Universitātes Letonikas lasījumi LU Akadēmiskajā bibliotēkā
Edgars Lāms, Liepājas Universitāte
20.11.2018.

2018.gada 22.novembrī Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) plkst.12 notiks Liepājas Universitātes kārtējie- piektie- Letonikas lasījumi.

 Klātesošos ar uzrunām sveiks LU Akadēmiskās bibliotēkas direktora vietniece Dr.phil. Ineta Kivle un Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta direktore  Dr. philol. Anita Helviga.

Pēc uzrunām paredzēti divi priekšlasījumi. Pirmajā priekšlasījumā “Dabasbērns un slepenais disidents Alberts Caune” Kurzemes Humanitārā institūta vadošais pētnieks Edgars Lāms iepazīstininās ar rakstnieka Alberta Caunes dzejas un prozas raksturīgajām šķautnēm, akcentējot viņa dziļo dabas izpratni, dievturības idejas un okupācijas apstākļos rakstītos atvilktnes darbus.

Priekšlasījumu otrajā daļā klausītājus gaida tikšanās ar izcilo valodnieci, Kurzemes Humanitārā institūta vadošo pētnieci Dr. habil. philol. Benitu Laumani. Savā priekšlasījumā “Zvejniecības leksika Rietumkurzemes piekrastē cilmes aspektā” viņa stāstīs par divu etnosu- kuršu un lībiešu- valodu kontaktiem, par aizguvumiem valodā, ko veicinājusi ar zvejniecību saistītā kopdarba specifika. Drīzumā pētniece pabeigs darbu pie monogrāfijas par zvejniecības leksiku.

Kā vienmēr būs iespēja iegādāties Liepājas Universitātes pētnieku jaunāko zinātnisko literatūru par pievilcīgām akcijas cenām.

Aicinām uz tikšanos!