Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU notiks Ivana Turgeņeva 200. jubilejai veltīta starptautiska konference
Linda Eltermane, LU Akadēmiskā bibliotēka Svetlana Pogodina, LU Humanitāro zinātņu fakultāte
04.12.2018.

6. un 7. decembrī Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks plaša starptautiska zinātniska konference veltīta izcilā krievu rakstnieka Ivana Turgeņeva 200. jubilejai. Organizējot šo konferenci, Rīga pārņem pasaules Turgeņeva pētnieku kopienas iniciatīvu – godināt krievu klasiķi.

Konferences programma atspoguļo mūsdienu humanitāro zinātņu galvenās tendences un virzienus, referātos būs iezīmētas jaunas un jau atzinību iemantojušas I. Turgeņeva daiļrades izpētes iespējas. Konferences laikā dalībnieki diskutēs par krievu rakstnieka daiļrades recepciju pasaules kultūrā, Turgeņeva darbu latviešu tulkojumu likteni un ietekmi uz latviešu kultūru, I. Turgeņeva daiļrades poētiku un daiļdarbu sociālikulturāliem kontekstiem. Kā prioritārā tēma tiek izvirzīta – “Turgeņevs un Latvija”, kas atklās un noslēgs zinātniskās diskusijas. Konferences augsto zinātnisko līmeni nosaka tās dalībnieku sastāvs: sekciju darbā piedalīsies vadošie pētnieki un akadēmiskais personāls no Latvijas, Itālijas, Krievijas, ASV un Beļģijas. “Turgeņeva lasījumu” programma ietver arī jauniešu sekciju, kurā jaunie pētnieki diskutēs par aktuāliem jautājumiem rakstnieka radošā mantojuma izpētē.

Konferences laikā tiks atklāta izstāde, kurā interesenti varēs iepazīties ar I. Turgeņeva darbu izdevumiem Latvijā, kā arī notiks Maskavas I. Turgeņeva bibliotēkas-lasītavas grāmatu dāvinājuma LU Akadēmiskajai bibliotēkai prezentācija.

Konferenci organizē LU Akadēmiskā bibliotēka un LU Humanitāro zinātņu fakultātes Rusistikas un slāvistikas nodaļa.

Konferences darba valodas – latviešu un krievu.

Ikviens interesents ir laipni aicināts apmeklēt konferenci un piedalīties zinātniskajās diskusijās!

Programma