Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Misiņa kluba kārtējais lasījums. Andris Vīksna ar priekšlasījumu "Laika apstākļu mainība vai klimata pārmaiņas?"
Gunta Jaunmuktāne, LU Akadēmiskā bibliotēka
23.01.2019.

2019. gada 31. janvārī, plkst. 17. 00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, Rūpniecības ielā 10, notiks Misiņa kluba kārtējais lasījums, kurā viesosies Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna ar priekšlasījumu "Laika apstākļu mainība vai klimata pārmaiņas?"

Andris Vīksna vada un organizē 40 speciālistu darbu, nodrošinot Latvijā vienīgo servisu vispārējo, specializēto, jūras un aviācijas prognožu, kā arī iekšzemes hidroloģisko prognožu nodrošināšanā operatīvā (24/7) režīmā. Dienā tiek sagatavoti vairāki simti dažādu laika prognožu gan pavisam īsam termiņam – tuvākajām stundām, gan garākiem termiņiem – līdz pat 12 mēnešiem uz priekšu. Pēdējos gados tiek nodrošinātas arī aktivitātes klimata un tā pārmaiņu jomā, kā arī ir uzsākta pētnieciskā darbība hidrometeoroloģijas jomā, izstrādājot pakalpojumus un metodikas specifisku biznesu jomu atbalstam. Specializēta prognostiskā un klimatiskā informācija tiek sagatavota daudzām tautsaimniecības nozarēm, piemēram, aviācijai, jūrniecībai, enerģētikai, celtniecībai, ceļu uzturētājiem, mežsaimniecībai, lauksaimniecībai, kā arī tām valsts iestādēm, kas atbild par iedzīvotāju drošību – ugunsdzēsējiem un bruņotajiem spēkiem. 

Pasākuma laikā uzzināsim sīkāk par meteoroloģisko novērojumu būtisko lomu, kā top laika apstākļu prognozes, kā arī, vai un kādā mērā Latvijā vērojamas klimata pārmaiņas un kas mūs sagaida šī gadsimta laikā.

Aicināti visi interesenti!