Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Akadēmiskajā bibliotēkā norisināsies austriešu rakstnieces Evas Rosmanes lasījums
Ņina Kočetkova, LU Akadēmiskā bibliotēka
22.05.2019.

2019. gada 28. maijā plkst. 17.30 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā ( Rīgā, Rūpniecības ielā 10) Austrijas bibliotēkas Rīgā pasākumu ietvaros, notiks pazīstamās austriešu rakstnieces Evas Rosmanes (Eva Rossmann) kriminālromāna lasījuma vakars. Pasākums notiks vācu un latviešu valodā.

Pasākuma dalībniekus ar uzrunām sveiks Austrijas Republikas vēstniece Latvijā Stella Avallone  un LU Humanitāro zinātņu fakultātes Ģermānistikas nodaļas profesore, Austrijas bibliotēkas un Šveices lasītavas zinātniskā konsultante Tatjana Kuharenoka.

Eva Rosmane- austriešu rakstniece, žurnāliste, konstitucionālo tiesību advokāte, feministe un pavāre, dzimusi 1962. gadā Grācā, dzīvo Lejasaustrijas Vīnu kvartālā (Weinviertel).
 Savu karjeru sākusi Austrijas federālajā kancelejā kā konstitucionālo tiesību advokāte, vēlāk darbojusies kā žurnāliste, ORF moderatore, arī pavāre. Eva Rosmane ir populārzinātnisko grāmatu, scenāriju, pavārgrāmatas „Mira kocht“,  grāmatas par Vīnu kvartālu „Auf ins Weinviertel“ autore.
No 1998.gada viņa raksta arī kriminālromānus, kuru galvenās varones ir Vīnes žurnāliste Mira Valenska un viņas draudzene, Bosnijas izcelsmes apkopēja Vesna Krainere. Evas Rosmanes kriminālromāni atspoguļo sabiedriski politisko dzīvi.  Kopš viņas kriminālromāna Ausgekocht publicēšanas viņa ir Buhingera viesu mājas „Zur Alten Schule“ pavāre .
2017. gadā nāca klajā Evas Rosmanes romāns „PATRIOTEN“ (Patrioti) par Eiropas sabiedrību nacionālisma un kosmopolītisma krustcelēs.
Eva Rosmane  ir saņēmusi vairākas literārās balvas, no kurām nozīmīgākās ir Jozefa Krainera  Lielā literatūras balva,  Vīnes pilsētas Leo Peruca  kriminālliteratūras   balva.
Rakstniece kopā ar tulkotāju Aiju Jakoviču  lasīs fragmentus no sava jaunākā  kriminālromāna “Tīklā” (Im  Netz).
Kriminālromāns Im Netz (Tīklā) ir par viltojumiem, faktiem, draudzību un lielu datu plūsmas vākšanu. Kuram var uzticēties? Kas ir patiesība?

Kārlis  Neihauss (Carlo Neuhaus) importē itāļu ēdienus. Viņš ir mediju mīlulis un sociāli angažēts. Pēc baumām par kontrabandu un narkotiku tirdzniecību viņš ir atrasts miris savā eko villā. Vai viņu iedzina  nāvē sociālie  tīkli?  Un kāpēc viņa IT eksperts ir pazudis? Cik  liela nozīme ir  faktiem, kad runa ir par kvotām, “ like” un patiesām ziņām? Vīne ir kā kibernoziegumu centrs. No nāves  goda aizskaršanas dēļ līdz valsts krīzei. Žurnāliste Mira Valenska un viņas draudzene  Vesna Krajnere  meklē patiesību.
Romāns detektīvu cienītājiem un gardēžiem. www.evarossmann.at
Eva Rosmane viesojas Rīgā pateicoties Austrijas Republikas vēstniecības Latvijā atbalstam.