2019. gada 26. aprīlī LU Akadēmiskajā bibliotēkā tika atklāts pirmais Baltijas valstīs Kazahstānas Informācijas centrs “Abajs”. Centrs piedāvā plašu grāmatu spektru par Kazahstānas vēsturi, literatūru, valodu, izglītību, zinātni un kultūru. Apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar mūsdienu Kazahstānas mākslinieku darbiem un tradicionālās mākslas priekšmetiem. Pateicoties modernai un ērtai videi, Informācijas centrs kļūs par ērtu platformu semināriem, konferencēm un radošām diskusijām.

Kazahstānas Informācijas centram dots ievērojamā kazahu domātāja un dzejnieka, kazahu literatūras pamatlicēja, Abaja (1845–1904) vārds. Abajs ir sekmējis kazahu kultūras tuvināšanos Eiropas kultūrai.

Informācijas centra svinīgas atklāšanas ceremonijas ietvaros tika parakstīts Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas un Kazahstānas Nacionālās Akadēmiskās bibliotēkas sadarbības memorands, kurš paredz informācijas, pieredzes, un materiālu apmaiņu, kursu, izstāžu,  diskusiju, semināru un konferenču rīkošanu un pētniecības projektu īstenošanu.